28 Kasım 2013 Perşembe

Karmaşaya Son !

      Evlerimizin dağınık olması ya da bize yetmiyor olmasının en büyük nedeni her şeyi biriktiriyor, kıyamıyor ve atamıyor oluşumuz veya bu bana sonra lazım olur diyerek bir kenara koyuşumuz... Ardında dağ gibi birikmiş kullanılmayan eşyalar yığını bırakıyor ve hepsi bir gün kullanılmayı bekleyerek evimizin her yerini işgal ediyor...
 Öncelikle fazlalıklardan kurtulun!
Son 1 sene içerisinde kullanmıyor olduğunuz ne varsa kenara ayırın parfüm,kıyafet, cd'ler, okunmayı bekleyen kağıtlar,gazeteler...      İhtiyaçlarınızı belirleyin!
Bütün eşyaları kullandığınız mekanlarda olacak şekilde yer ayırın. Örneğin makyajı banyoda ayna karşısında mı yapıyorsunuz? Yoksa yatak odasında mı ? Eşyalarınızın ev içerisinde dolaşmasını engelleyin.
     Depolama alanları oluşturun.
Mutfakta,salonda,yatak odasında aradıklarınız daha kolay bulup toplu olan yerleri dağıtmak istemiyorsanız dolap içlerinde düzenleyiciler kullanın raflarınız yetmiyorsa bez raflardan kullanın.
     Sürekli elinizin altında bulunması gereken şeyler ortada kaldığında mekanın dağınık gözükmesine neden olacaktır. Hem aradığınız elinizin altında olsun hem de derli toplu gözüksün istiyorsanız kutulardan ve sepetlerden yararlanın. Özellikle şeffaf  kutular aradığınızı bulmada oldukça kolaylık sağlayacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder